Skuteczne oduczanie dziecka od pieluch – wykorzystanie Pampers Pants 5 !

Etapy rozwoju dziecka wiążą się nierozerwalnie z jego zmieniającymi się potrzebami w miarę jego rośnięcia. Kiedy dziecko jest już większe, jednak dalej zdarza mu się nie zdążyć do toalety czy usiąść na nocniku bądź klasycznej toalecie, warto jest zaopatrzyć go w pieluchomajtki Pampers Pants 5, które zabezpieczą go przed nieoczekiwanymi wpadkami i stworzone zostały z myślą o większych dzieciach. Jak wpasować się w potrzeby dziecka, i skutecznie zaszczepić w nim nawyk samodzielnego korzystania z toalety?

Nie naciskaj!

Każde dziecko posiada własny rytm rozwoju i poznawania nowych rzeczy, a także przyswajania nowych nawyków. Porównywanie go do rówieśników i ciągłe pretensje w żaden sposób nie przyspieszy jego postępów, a jedynie niepotrzebnie zestresuje i może prowadzić do problemów z pewnością siebie. Dziecko które ma problemy z samodzielnym korzystaniem z toalety potrzebuje wsparcia rodzica oraz jego działania, a krytyka i kary za kolejne „wpadki” toaletowe sprawiają mu przykrość i utwierdzają często w przekonaniu, że jest gorsze od innych dzieci. Pierwsze etapy oduczania dziecka warto oprzeć właśnie na pieluchomajtkach Pampers Pants 5, które pełnią funkcję ochronną, jednocześnie sprawiają wrażenie zwykłych majtek dziecięcych. Są bardzo wygodne, i chronią dziecko w początkowej fazie oduczania od pieluch. Jakie są ich największe zalety?

-Chronią przed zamoczeniem ubrania w razie „wpadki”

-Odprowadzają wilgoć na zewnątrz, jednocześnie zachowując dużą chłonność i komfort dla dziecka

-Zakłada się je jednym ruchem, co jest przydatne gdy dziecko jest ruchliwe

– Utrzymują się na miejscu i są bardzo elastyczne, nie przeszkadzają i nie uwierają malucha

Takie pieluchomajtki mogą stanowić duże wsparcie dla matek które oduczają swoje dzieci korzystania z pieluch!

Przydatne triki dla matek

Odzwyczajanie dziecka od korzystania z pieluch i samowolnego wypróżniania się powinno opierać się o konsekwencję i sumienność, ponieważ tylko wtedy otrzyma się oczekiwane efekty. Dziecko powinno czuć wsparcie, jednak należy być konsekwentnym. Pierwszą i podstawową rzeczą jest to, by zobaczyć gotowość dziecka do zrezygnowania z pieluch. Kiedy zacznie się skarżyć na ich noszenie i będzie chciał je zdejmować, jest to jasny sygnał do działania! Dobrze jest również zakupić majtki dla dziecka z jego ulubioną postacią z bajki i powiedzieć mu, że ta postać nie lubi być zamoczona. Istnieje wówczas większe prawdopodobieństwo, że dziecko będzie bardziej uważało na swoje potrzeby fizjologiczne i zawoła mamę, gdy odczuje potrzebę. Sadzanie na nocniku do jakieś 30 minut również jest mocno wskazane, jednak poprzednio warto dać dziecku coś do picia, najlepiej jego ulubiony soczek czy wodę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *